• Začiatok nového školského roka 2020/2021

• POKYNY

Školský rok 2020/2021 sa začína  2.9. 2020 o 9.00 hod. v budove  školy. Vstup do budovy je za dodržiavania prísnych hygienických opatrení možný iba žiakom, ktorí predložia zdravotný dotazník zákonného zástupcu dieťaťa. Rodičia žiakov 1.ročníka čakajú deti  pred budovou školy, v 2m rozostupoch. V ďalšie dni sa vyučovanie začína o 7.30 hod.. Prvý školský týždeň budú všetci žiaci  končiť vyučovanie štvrtou vyučovacou hodinou, t. j. o 11.10 hod., potom podľa rozvrhu hodín.

Dňa 2. 9. 2020 priniesť do školy prezuvky (biela podrážka, nie športová obuv). Prezuvky nepotrebujú mať vo vrecúšku. Druhý školský deň priniesť aktovku, ceruzu, farbičky, zošit na kreslenie , tekuté mydlo,  4X toaletný papier, hygienické vreckovky (tie má žiak uložené pod lavicou, môžu to byť aj hygienické vreckovky v škatuli, z ktorej si žiak podľa potreby vyberá sám).

Ďalšie pomôcky a školské potreby priniesť do konca týždňa:

Cvičebný úbor vo vrecúšku: biele cvičky, trenírky (krátke nohavice), biele tričko, biele ponožky, tepláky, mikina označené menom.

Pomôcky: 3 ks ceruzy č.2, hrubé trojhranné farbičky (vydržia dlho), strúhadlo s veľkým zberačom, pravítko (do peračníka), gumu, stojan na učebnice, dosky na zošity,   prváci -klasické atramentové pero na bombičky (nie Tornádo, ani žiadne iné), atramentové pero zabezpečia rodičia aj ľavákom. Prváci si prinesú pero, až keď učiteľ nechá rodičom odkaz v zrkadielku, že žiak môže začať písať perom (október/november). Po zanechanom odkaze prinesú zmizík s prepisovačkou (október/ november) a farebné pero (koniec školského roka). Žiaci vo vyšších ročníkoch môžu používať aj Pilot,Tornádo, Stabilo, farebné perá.

Pomôcky na VYV vo vrecúšku: mastný pastel (voskovky), plastelína, vodové farby, okrúhly štetec tenší aj hrubší, temperové farby sada 10 KS, plochý štetec tenší a hrubší, paleta, nádoba na vodu ( nie sklenená, ani rýchlo prasknuteľná), náčrtník, 20 ks výkresy A4, 20 ks výkresy A3, doska alebo plastový obal na výkresy, farbičky, farebný papier - kupovať na kusy pestré farby (z každej farby 10 ks), nožnice, lepidlo disperzné Wurstol s modrým vrchnákom, tyčinkové lepidlo, čierny tuš, pero na tuš. Na výtvarnú výchovu nosiť vždy čistú a suchú handričku. Žiaci si na výtvarnú výchovu môžu priniesť zásterky alebo staré tričká.