• Dotácia na stravu pre školský rok 2023/2024

• Milí rodičia,

od 01.05.2023 sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“), čím dochádza k zmenám v poskytovaní dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“).

Ide o tzv. „OBEDY ZADARMO“

ZŠ - 1. stupeň - doplatok za 1 obed 0,00 €

Táto dotácia nemá dosah na príjem rodinných prídavkov a tzv. daňový bonus bude naďalej rodičom vyplácaný.

Podmienky prihlásenia sa na stravovanie v školskej jedálni od 1. 9. 2023:

1. Vyplniť elektronickú návratku - žiadosť, ktorú nájdete na Edupage v časti Žiadosti a vyhlásenia / Žiadosť o dotáciu na stravu - Návratka - Platí od 1.9.2023. Návratku je potrebné odkliknúť najneskôr do štvrtka 29.6.2023 / platí pre žiakov 1. až 3. ročníka, 4. ročník už nie - odchádzajú do ZŠ Hrabkov /.

Nárok na dotáciu stravného má žiak len v prípade, že splní súčasne 2 podmienky:

1. zúčastní sa vyučovacieho procesu

2. odoberie stravu

V prípade, že sa žiak nezúčastní vyučovacieho procesu, alebo neodoberie stravu a neodhlási sa z obeda, tento obed musí zákonný zástupca uhradiť v plnej výške prislúchajúcej stupňu žiaka:

• Škola v prírode

• V dňoch 19.6.- 23.6.2023 žiaci našej školy prežili krásny týždeň v srdci tatranskej prírody naplnený turistickými vychádzkami, spoznávaním nádhernej tatranskej krajiny a rozvíjaním svojej kondície a vytrvalosti.