• Prezentácia DHZ v Ovčí

•    V piatok 6. 5. 2022 pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, pripravili dobrovoľní hasiči z našej obce zaujímavé predpoludnie pre žiakov základnej aj materskej školy. V rámci ukážky hasičskej techniky umožnili deťom vyskúšať si ochranné pomôcky, nosidlá a náčinie, ktoré používajú pri boji s požiarmi. Následne predviedli cvičný zásah, ktorý bol napínavým spestrením celej akcie. Deti si taktiež vyskúšali hasičské prilby a mohli nazrieť do útrob hasičských vozidiel.

Našim dobrovoľným hasičom patrí veľké poďakovanie, najmä p. Džalajovi, ktorý nás celou prehliadkou sprevádzal. Verím, že aj takéto milé udalosti prispejú k stálemu rozširovaniu DHZ v Ovčí, ktorý má veľmi bohatú históriu a silné zázemie.