• Milí rodičia a budúci prváčikovia,

pozývame Vás na Zápis do 1. ročníka ZŠ v Ovčí,

ktorý sa uskutoční dňa 11.4.2022, v pondelok,

o 13.00 hod. v triede 1.ročníka ZŠ.

Tešíme sa na Vás!

Prineste si so sebou rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu.

Viac informácií získate aj v sekcii Zápis do 1.ročníka na hlavnom menu web stránky školy.

• Hviezdoslavov Kubín

•   Aj na našej škole každoročne zaznieva umelecké slovo prostredníctvom žiakov, ktorí sa zapoja do Hviezdoslavovho Kubína – najstaršej a najprestížnejšej súťaže umeleckého prednesu slovenskej i svetovej poézie a prózy. Do školského kola sa tento rok zapojilo 27 žiakov, z toho 25 v kategórii poézia a 2 v kategórii próza.

Žiaci 1. kategórie súťažili 10.3.2022. Porota v zložení p. učiteliek si z úst recitátorov vypočuli pôsobivé prednesy a veľmi pekné ukážky. Mali ťažkú úlohu rozhodnúť a vybrať tých najlepších. Ponúkame ich rozhodnutie a fotogalériu.

VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA 2022:

I. kategória:

Poézia :  1. miesto – Gabriela Kundľová, 3.ročník

2. miesto – Branko Baloga, 3.ročník

3. miesto –  Matúš Repeľ, 3. ročník

Próza :  1. miesto – Karolína Ondriová, 4.ročník

2. miesto – Barbora Pokutová, 4.ročník

Čestné uznanie:

Diana Čigarská, Peter Čigarský, Matias Kráľ, Oliver Uličný, Matej Jenča, Melánia Čuchranová

Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme!